Make your own free website on Tripod.com

SENi SEViYORUM

Home | DOGUM GÜNÜN KUTLU OLSUN | canim, sevebilecegin linkler | Boga burcu ve boga-boga iliskisi | sana olan sevgimi ifade eden resimler... | sevgimi ifade etmeye calisan diger resimler | BENi BOYLE SEV!!! | ask yeminim | vazgecilmezimsin.. | karikatür








Boga burcu ve boga-boga iliskisi

 

Elementi: Toprak

Unsuru: Sabit

Niteligi: Kadin

Yöneticisi: Venüs

Dogal evi: 2. ev

Sifre: Degismezlik, kararlilik

Uluslararasi ismi: Taurus

Hayvan Sembolü : Kunduz; doganin insaat mühendisleri diye adlandirilirlar.

Bitki Sembolü: Kamas çiçegi; yalnizca Kuzey Amerika’da görülür.

UYUMLU BURÇLARI: Boga Basak Oglak

UGURLARI:

Ugurlu taslari: Zümrüt, Yesim, Kuvars, Turkuvaz , Lapis lazuli

Ugurlu sayisi: 6

Ugurlu rengi: Açik mavi, koyu yesil ve yumusak yesil

Ugurlu günü: Cuma

Ugurlu metali: Bakir

Ugurlu hayvanlari: Boga

Ugurlu kuslari: Kumru, serçe ve kugudur.

Ugurlu çiçekleri: Mor menekse, yüksük otu

Pozitif özellikleri: Pratiklik, güvenilirlik, meslege uyum göstermek, tahammül gücü, güçlü deger yargilari, sanat ilgileri, kararlilik, kuvvetli arzular, sicak kalplilik, sadakat.

Negatif özellikleri : Tembellik, kendine düskünlük, sikicilik, statik fikirler, esneklik eksikligi, orijinalite eksikligi, oburluk, inatçilik, alinganlik; marazi ve musallat olucu huy ve aliskanliklar.

Anahtar kelimeleri: Sabirli, dayanikli, inatçi, karali, güvenilir, organize, maddeci, agir kanli, tatli, sakin, sefkatli, sahip olmaci, güvence isteyen, güzellige, rahatina düskün, lüks seven.

 

 

Boga burcu insani belirli, pratik, somut bir amaca dogru hareket etmek ister. Kararli, sabirli, dayaniklidir. Hedeflerini gerçeklestirmek için uzun ve yorucu çalismalardan yilmaz. Uzun uzun düsünmeden hiçbir ise kalkismaz. Bu kadar düsünme sonucu bir seye kara verdikten sonra, elinde olmayan nedenler disinda, hiçbir nedenle yolundan dönmez.

Yasaminda sabit, degistirmek istemedigi davranis kaliplari vardir. Bunlara karisilmasindan hiç hoslanmaz. Ugruna yorulmadan çalistigi hedefleri ve davranis kaliplari ile kendini güvencede hissetmektedir. Degisken kosullar nedeniyle çikabilecek karmasadan korkar, çünkü onun için yasami yeniden yapilandirmak çok zordur. En büyük eksikligi esnekliktir.

Duygusal açidan kendini rahat hissetmemesi, kendini ifade zorluklari, onu güvence arayisina iter. Bu güvenceyi de parada bulur. Insan iliskilerinde yarindan emin olmayabilirsin, oysa 1 lira her zaman 1 liradir.

Bundan insanlari sevmedigi anlamini çikarmayin, insanlari da sever. Ama para, rahat, lüks ve güzellik de en az o kadar önemlidir. Insan iliskilerinde de güvence aramasi onlari sevgi ile kontrol etmesine neden olur. Baskalari bundan hosnut olmazsa öfkelenir, çünkü bu güvenli ortami koruyabilmek için kendinden çok sey verdigi inancindadir.

Sevgisi sahip olmaci ve kiskanç olabilir, ama sicak ve sefkatlidir. Yasamda tutuculuktan vazgeçip, risk almayi, esnek olmayi ögrenmesi gerekir. Aksi takdirde kendini mutlu hissetmedigi konumlarda yillarca, doyumsuz bir sekilde yasayabilir. Esnemedigi için bir gün bir firtinada kuru bir dal gibi kirilabilir.

Bogalar dikkatli ve amaca bagli özellikleriyle taninirlar. Kisilerle uyum saglamayi çok iyi bilirler. Insanlara yardim etmekten çok hoslanirlar. Evlilik, meslek gibi konularda güvende olmayi isterler. Sabirli ve sicakkanli yapilari sayesinde iyi dost olurlar.

Boga burcu toprak grubundan olduklari için somut ugraslar içindedir, kolay kolay risk almazlar. Zira kendini koruma içgüdüleri oldukça gelismistir. Parayi rahatliklari için ister ve araç olarak görürler. Basarili insanlari severler ve basarili insanlar onlari amaçlari konusunda etkileyebilirler.

Bogalar çok zor öfkelenir, ama öfkelendiginde yirtici biri olur çikarlar. Özellikle evlilik yasaminda kiskandirarak onu kizdirabilirsiniz. Bogalar dostlarinin sorununu dinlemeyi severler. Baglilik duygulari çok güçlü oldugundan arkadaslarina yardimi esirgemezler.

Duygusalliklarinin yani sira aydin kisilerdir. Bogalar güçlü duygulari oldugunda konusarak anlatamazlar,oldukça alçak gönüllü olabilirler. Yemek yemeyi çok severler. Cinsellik yasamlarinin vazgeçilmez zevkleridir.

Sahip olma iç güdülerinin kuvvetliligi duygusal yasamlari içinde geçerli oldugundan, sevdikleri kisinin tümüyle kendisine ait olmadigini hissederlerse çok üzülürler. Çocuklarinin ögrenimi için ellerinden geleni yaparlar, fakat disiplin konusunda oldukça katidirlar.

Boga burcunda doganlar is adami, heykeltiras, kuyumcu, bankaci, mimar olabilirler. Hobileri müzik ve el isleridir.

Boga burcu çocuklari oyuncak ve oyunlarini arkadaslariyla paylasmayi ögretilmelidir. Kurallara ve disipline uymayi severler fakat dersleri yavas oldugunda zorlanmamalilar.

BOGA BURCU KADINI

Boga erkegi ve kadini ender burçlarda görülen kisilik ve huy ayniligina sahiptir. Boga kadini da güzel, cana yakin, begenilen ve aranan bir insandir. Yildizindan dolayi güzelliklere düskün olurlar. Onlar için güzel olan her seyin degerlidir. Dogustan gelen kendine güven sayesinde her sorunu kolayca halledeceklerine inanirlar.

Boga kadini aklina taktigi her seyi yapar. Yasamda yükselmek için gerekli itici güçleri olmasina karsin bazen sevgi yüzünden yaptiklari fedakârlik hüsranla sonuçlanabilir. Boga kadini tam anlamiyla sadiktir. Sevmek ve baglanmak ister. Cazibesi sayesinde erkegi kendine baglamayi çok iyi bilir.

Toplum içinde rahat olmasi, her siniftan insanla iliski kurmasi ve insanlari idare edebilmesi onun için içsel bir sanattir. Boga burcunda dogan kadinlar, insanlari oldugu gibi kabul ederler. Her insanla ayni rahatlikla konusup onlarin degisik fikirlere sahip olmalarini yadirgamazlar.

En yoksulundan en zenginine, en cahilinden en kültürlüsüne kadar herkesle dostluk ederler. Dostluga düskün ve sadik olmalarindan dolayi zor durumda olan dostlari için de çirpinirlar. Boga kadinlari için egitim ikinci plandadir, onlar daha çok yasam tecrübesine güvenirler.

Bu sekilde düsündüklerinden erkekleri ve çocuklari için en iyi egitim olanaklarini yaratmaya çalisirlar. Boga kadinlari yemekleri sever ve hayatlarinin büyük bir ugrasi da budur. Yemek yapmada hünerlidirler. Yuvalarini severler, bu yüzden bu konuda büyük itina gösterirler.

Zor kosullardan sikayet etmezler ve tüm acilara ve zorluklara gögüs germeyi bilirler. Lüks bir hayatla birlikte güzel bir ev isterler. Özellikle müzik ve resim Boga kadinlarina büyük zevk verir. Degerli ve güzel olduklari için mücevherlere oldukça düskündürler.

Degerli bir seyi ucuza almak hoslarina gider, ama para varken ucuz bir seyi giymekten de hoslanmazlar. Kiskanç olmamalarina karsin aldatildiklarinda büyük aci çekerler ve intikam almayi düsünmezler.

BOGA BURCU ERKEGI

Boga erkekleri, sadik bir dost, iyi bir es ve sefkatli bir baba olurlar. Insan iliskilerinde orta çizgide yürürler.Yeni tanistiklari insanlarla dostluk kurmalari biraz zaman alabilir. Güvenilir dost olurlar. Ise çok önem verirler ve digerlerinin dayanamayacagi kadar çok çalisirlar.

Patron olmayi birisinin yaninda çalismaya tercih ederler. Mesgul olduklari her iste son derece dikkatlidirler. Islerine karisilmasina ve tenkit edilmelerine dayanamazlar. Çünkü bir anda saldiriya hazir korkunç bir boga olabilirler. Bazilari kendine hakim olabilirken, bazilarinin da çok sert çikislari vardir.

Çok istahlidirlar, bu yüzden ileri yaslarda kilolari vermek için ugrasabilirler. Çok saglam ve saglikli olmalarina ragmen, hastalandiklarinda tüm dirençlerini kaybederler. Hastayken kendilerini çok yalniz ve aciz hissederler. Bogaz ve boyunlari oldukça hassastir.

Boga erkegi yasami boyunca gerçek aski arar. Bir kere sevdi mi o kadindan vazgeçemez. Ünlü ask hikayeleri boga burcu erkeklerinden çikar. Sevdigi kadini elde edip evlenen boga erkegi yasaminda çok mutlu olur.

 

 

BOGA-BOGA UYUMU

 

Bu iliskide oldukça kolay anlasabilen, rahat, huzur ve sükunet adina her türlü anlasmazliktan kaçinan bir çift söz konusudur. Boga kadinlari, Boga erkeklerine oranla daha duygusal olsalar da, erkegin sagladigi güven ve emniyet duygusu vazgeçilmezdir. Her iki tarafin da bedensel hazlara verdigi önem, aktif bir cinsel yasamin dogmasina ve gizli kalmis ihtirasli duygularin açikça yasanmasina neden olur. Bogalar son derece kiskanç olduklari için, bu iliski içinde karsilikli birbirlerinin hareketlerini kisitlamak isteyebilirler. Neyse ki, iki taraf da birbirini daha rahat anlayabilecek durumdadir. Bu iliskide degisimlerin yasanmasi neredeyse imkansiz gibidir. Bu çiftin duyularindan elde ettikleri zevklere düskünlügü ve dokunmaktan hoslanmalari, heyecanli ve aktif bir cinsel yasamlarinin olmasini saglar. Bedenini çok iyi kullanan Boga, sevdigine her türlü cinsel hazzi yasatmak için elinden geleni yapar.

cok uyumluyuz sevgilim :)